• კონტრასტი:

  • განლაგება:

  • შრიფტი:

  • A
GEEN
moh.gov.ge
მიმდინარეობს რეკონსტრუქცია
გრიგოლ გიორგაძე
  • გრიგოლ გიორგაძე

  • დაბადების თარიღი: 24 მარტი, 1979
  • დაბადების ადგილი: საქართველო
  • განათლება:

  • 1996-2001წწ- თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი საერთაშორისო სამართლისა და საერთაშორისო ურთიერთობების ფაკულტეტი, სპეციალობა: საერთაშორისო სამართალი
  • 2003-2004წწ.-კოლუმბიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლა, ღია საზოგადოების ინსტიტუტისა (OSI) და საზოგადოებრივი ინტერესების სამართლებრივი ინიციატივის (PILI) სტიპენდიანტი
  • 25.11.2007წ.- ადვოკატთა საკვალიფიკაციო სერთიფიკატი – საერთო სპეციალიზაცია
  • 2011წლიდან- კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის საერთაშორისო სამართლის დოქტორანტი

  • სამუშაო გამოცდილება:

    • 23.07.2018წ-დღემდე - საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის მოადგილე
  • 31.07.2014- 12.07.2018 საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან იძულებით გადაადგილებულ პირთა, განსახლებისა და ლტოლვილთა  მინისტრის პირველი მოადგილე. სამინისტროს საპარლამენტო მდივანი
  • 11.10.2012-22.07.2014- საქართველოს სასჯელაღსრულებისა და პრობაციის  მინისტრის პირველი მოადგილე. სამინისტროს საპარლამენტო მდივანი. პირობით ვადამდე გათავისუფლების მუდმივმოქმედი კომისიის თავმჯდომარე 
  • 02.03.2009 –2012- შპს ”ტელეიმედი” იურიდიული სამსახურის უფროსი
  • 18.11.2008-2010- სპს ”ბი-დი-ჯი ლიგალი” პარტნიორი ადვოკატი
  • 17.11.2008-2012- შპს ”ბი-დი-ჯი არბიტრაჟი” არბიტრი
  • 07.02.2006წ - 17.11.2008წ- საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატის გამოძიებისა და მონიტორინგის დეპარტამენტის უფროსი
  • 2018- დღემდე საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი; ლექტორი
  • 2017-2018წწ- შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემია; ლექტორი
  • 2016წ – დღემდე - ევროპის სასწავლო უნივერსიტეტი; ლექტორი
  • 2015წ- აღმოსავლეთ ევროპის სასწავლო უნივერსიტეტი; ლექტორი
  • 24.04.2010წ-2012წ- სასამართლო ადმინისტრირების და მენეჯმენტის პროექტის (USAID JAMR) მხარდაჭერით შექმნილი მოსამართლეებისა და ადვოკატების საკონსულტაციო ჯგუფის წევრი
  • 25.12.2006წ-დღემდე კავკასიის უნივერსიტეტი, კავკასიის სამართლის სკოლა; ლექტორი
  • 2007-2008წწ -ადამიანთა წამებისა და სხვა სასტიკი, არაადამიანური ან დამამცირებელი მოპყრობის ან დასჯის წინააღმდეგ მიმართული ღონისძიებების განმახორციელებელი საუწყებათაშორისო საკოორდინაციო საბჭო; საბჭოს მუშაობაში მონაწილე
  • 2006-2008წწ- ადამიანით ვაჭრობის (ტრეფიკინგის) წინააღმდეგ მიმართული ღონისძიებების განმახორციელებელი საუწყებათაშორისო საკოორდინაციო საბჭო -საბჭოს მუშაობაში მონაწილე, ტრეფიკინგის მსხვერპლის სტატუსის მიმნიჭებელი მუდმივმოქმედი კომისიის წევრი
  • 2005 – 06.02.2006წწ- ადამიანის უფლებათა საინფორმაციო და სადოკუმენტაციო ცენტრი
  • 2003-2005წწ- თბილისის ეკონომიკურ ურთიერთობათა სახელმწიფო ინსტიტუტი; ლექტორი
  • 2004-2005წწ- საქართველოს ფსიქიკური ჯანმრთელობის ასოციაცია ტრენერი, ექსპერტ-იურისტი
  • 2000-2004წწ- კონსტიტუციურ უფლებათა დაცვის ცენტრი გამგეობის წევრი, სოციალურ საკითხთა და ანტიკორუფციული ჯგუფის ხელმძღვანელი, ადვოკატი
  • 2004 სექტემბერი– ნოემბერი -შსს სახელმწიფო საზღვრის დაცვის დეპარტამენტის სამართლებრივი უზრუნველყოფის ქვეგანყოფილების უფროსი
  • 2003–2004 - მანჰეტენის იურიდიული სამსახური სტაჟიორი; ნიუ იორკი, აშშ
  • 2002წ- იუსტიციის სამინისტროს სასჯელაღსრულების დეპარტამენტი მსჯავრდებულთა და პატიმართა სამკურნალო დაწესებულების საზოგადოებრივი კონტროლის მუდმივმოქმედი კომისიის წევრი
  • 2001წ- თბილისის მერიის ბავშვთა უფლებების დაცვის საქალაქო ცენტრი იურისტი
  • 2000-2001წწ- Amnesty International თბილისის სტუდენტური ჯგუფის კოორდინატორი
  • 2000-2002წწ- თბილისის N67 საჯარო სკოლა; მასწავლებელი
  • 2001წ- ზოგიერთი პირველი რიგის ანტიკორუფციული ღონისძიებების შესახებ საქართველოს პრეზიდენტის N95 ბრძანებულების სამოქალაქო მონიტორინგის ჯგუფის წევრი (OSGF)

  • ენები:

  • ქართული, ინგლისური, რუსული

  • ოჯახური მდგომარეობა:

  • ჰყავს მეუღლე და 2 შვილი.
საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა საკითხებისოციალური მომსახურების სააგენტოსსიპ სამედიცინო საქმიანობის სახელმწიფო რეგულირების სააგენტოსოლიდარობის ფონდიადამიანით ვაჭრობის მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დაცვისა და დახმარების სახელმწიფო ფონდიდაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრიშრომის ბაზრის საინფორმაციო სისტემააჭარის ავტონომიური რესპუბლიკააფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის ჯანმრთელობის და სოციალური დაცვის სამინისტრო